Míša & Marťa

Vítejte na blogu dvou kamarádek, které milují povídání o všem možném a občas jim jejich debaty připadají tak "geniální" a "osvětové", že jim přišla škoda o ně připravit širokou veřejnost. 😊 Tak se pohodlně usaďte a pojďte s nimi prokrastinovat nad články Bez škatulky, jejich témata totiž budou doslova o všem. 


Instagram 
Facebook
e-mail: info@bezskatulky.cz


Marťa o Míše

Co bych vám mohla říct o Míše? Vlastně tenhle blog máme hlavně proto, že Míša neumí odpočívat. 😊

Vždycky je pracovně i studijně naprosto vytížená, je mistryní time managementu, potřebuje mít jasně stanovené cíle, vytyčené jednotlivé úkoly i s datem. Prozradím vám její posvátnou mantru. Deadline. Je pro ni nedotknutelný a nepřekročitelný - všechno (!) odevzdává s velkým předstihem. Vždycky je pečlivá, zodpovědná a chce mít všechno perfektní. Jakmile se do něčeho zakousne, už to nepustí, a přes všechny překážky vždycky doběhne zdárně do cíle. Prostě všechno, co já nezvládám (hlavně ty deadliny). 😊 

Z fleku by mohla mít stand-up show, protože je skvělá vypravěčka a srší vtipem. Někdy možná až moc. 😉 Je to královna hlasových zpráv - byla první, kdo mě je naučil používat, a dnes už neumíme žít bez toho, abychom si přes ně sdělovaly každodenní postřehy, vtipné historky, ale i nejistoty, naštvání a bolístky.

V mých očích je Míša eko bio zero waste expertka na zdravý životní styl, výživu, přírodní kosmetiku, udržitelný styl života a všechny eko-věci. V každé zmíněné oblasti dokáže citovat nějaký podcast a ráda sdílí příběhy a postřehy inspirativních lidí.

Je neskutečně chytrá a talentovaná. A taky jí jdou ve škole všechny ty předměty, které mně ne. Myslím, že na rozdíl ode mě dostala do vínku víc logického myšlení, praktických a organizačních schopností, kdežto já se pořád vznáším někde mimo realitu. Přesně vám řekne, za kolik si koupíte pomerančový džus v Lidlu a jestli mají zrovna avokádo ve slevě, kdežto já nevím ani, kolik stojí kilo brambor. 

Už léta žije Míša se svým britským přítelem a dokonale se k sobě hodí. Nikdy mě neomrzí příhody ze života s cizincem, ale taky jejich malé rituálečky, které musí být splněny, i kdyby zrovna vybuchla sopka, začalo zemětřesení nebo přišla tsunami. Než by je spláchla vlna, určitě by si přiťukli kofolou a pak si šli společně vyčistit zuby. 😊

Míša o Martě

Tak co ta moje milovaná Marťa? Přijde mi, že tady teď budu psát takové jedno velké vyznání lásky, protože nic jiného než pozitiva na ni nemám.

Je nepředstavitelně pozitivním člověkem. I když má všeho nad hlavu (rozuměj 365 dní v roce), je usměvavá, milá a vždy nápomocná. Viděli jste někdy tu klasickou scénu akčňáku, kdy jeden visí nad propastí a ten druhý ho zuby nehty drží a chrání před pádem dolů? Tak takhle si můžete představit Marťu a mě. Samozřejmě ano, já jsem ta padající, kdežto ona je ta pevná skála, svalovec, který se snaží všechny podržet. Až teda na to, že na jejím těle nenajdete tolik svalů, jako na tom herci z filmu, no... 😊

Na Martě vlastně najdete "jen" dlouhou pestrou sukni s dokonale sladěným topem, pěstěnými dlouhými blond vlasy a podpatky (ano, podpatky i v centru na kostkách, taky to nechápu). A raději potáhne milion kabelek, aby tam všechno nacpala, než jeden batoh. Zní vám jak taková ta neopravdová holka z instagramu, která vás každou tou dokonalou fotkou štve? Jo, tak přesně to je ona, akorát je opravdová.

Kdybych ji měla popsat jen jedním slovem, bude jím nejspíš víla. Je takovou nadpřirozenou bytostí, nestojící nohama pevně na zemi, ale lítající si tak tím světem a vždy s neskutečnou elegancí a lehkostí tvořící něco kouzelného. Ale pozor! NE v deadlinu! Dejte jí na všechno dost času, ona to udělá ještě později, ale bude to mít dokonalé, platí?

Čím se může pyšnit nejvíc, je neskutečný pisatelský talent a neuvěřitelně široký celosvětový rozhled. Zmiňte před ní jakékoli téma a připravte se na hodinovou perfektně strukturovanou přednášku, jež bude mít pevný úvod, stať a závěr. Dá vám tam ještě nějaká key words a nahodí možné další směry k budoucímu bádání. 😊

Sama o sobě tvrdí, že není vtipná a neumí vyprávět, já vám ale můžu říct, že jsem se zrovna včera neskutečně nasmála u jejího příběhu z romantické dovolené s jejím princem. Celkově každá story této pohádkové dvojky je neuvěřitelná a nechápete, jak je možné, že se něco takového vážně může stát. Ale tak si to zkuste představit, princ a princezna žijící v nelítostné realitě města Prahy.