Zdravím všechny dobrodruhy! Dnes se podíváme na opuštěná, dávno zapomenutá, ale i znovuobjevená místa prodchnutá geniem loci, tajemnem i historií. Řeč bude o urbexu. Že jste tohle kouzelné zaklínadlo ještě neslyšeli? Tak rychle pojďme na to!

Vyrazili jste někdy na hrad v noci? Jestli ne, tak tenhle zážitek nutně potřebujete! Dnešní článek bude o kulisách středověkého hradu za horké letní noci, o túře lesní cestou za svitu baterek, pozorování hvězd a všem, co jste třeba už dlouho nezažili, ale měli byste! Zkrátka klasická Martinčina slaďárna, ale slibuji, že tentokrát trochu...

Zdravím vás! Chci se s vámi podělit ještě o jeden zážitek z našich cest po Azurovém pobřeží. Minule jsem byla dost sladká a romantická, dnes vám ukážu, že nic není ideální a povím vám o výletu, který provázely nepříjemné i dobrodružné okolnosti, ale i přesto byl jedním z nejkrásnějších momentů mého života.

Dobrý den, celý den! Země volá Marťu! Mohla by ses prosím vrátit zpátky nohama na zem a neštvat tady některé jedince svou dokonalou dovolenou u moře? Někteří totiž letos nevytáhli paty z ČR. Díky!

Paprsky letního slunce odrážející se v blankytném moři, šplouchání vln, malebné uličky s bílými okenicemi, které naplnila veselá hudba z některého z místních podniků, všude zní francouzština, omamná vůně květin mi společně s nasládlou chutí vína na okamžik zamotala hlavu. Teplý přístavní vánek mi čechrá vlasy, slunce dostává oranžový nádech a...