Galerie jednoho utečence od pardubických Perníkářů

30.11.2020

Krásný den všichni. Tak jsem vám tak přemýšlela, o čem se mám rozepsat. A byly tu dvě varianty - protože se v mém životě nic jiného neděje. Buď zde budu plakat o škole a o tom, jak nevím, jestli všechno zvládnu, protože toho je nějak moc a učitelé se naučili být online 24 ̸ 7, takže musíte být i vy online celý den a pokud nereagujete do několika hodin, je zle... Nebo varianta číslo dvě. Tou je povídání o tom, co mě momentálně nejvíce těší.

A vy už teď víte, že jsem si vybrala to druhé. Nechci na vás zbytečně přenášet negativní náladu. Navíc tu máme i začátek adventu! Takže udržení dobré nálady a možná i malé rozesmátí, což by se u dnešního příspěvku mohlo i povést, je více na místě. Navíc mi přijde jako hrozná škoda takové skvosty jenom sníst. Ty musí být zvěčněny a uchovány! Pojďte si tedy semnou projít naši virtuální galerii plnou originálních děl. Naleznete zde vše od expresionismu, kubismu po... řekněme abstrakci všeho druhu!

takhle fotogenicky to u nás rozhodně nevypadalo! (zdroj: unsplash.com)
takhle fotogenicky to u nás rozhodně nevypadalo! (zdroj: unsplash.com)

Dnešní příspěvek bude tedy spíše než klasickým psaným článkem, galerií plnou komentovaných obrázků. Některé z nich vlastně ani komentář nepotřebují 😊 😊 😊.

Už dlouhou dobu na sobě - stejně tak jako Marťa - vidím, že si daleko více užívám aktivity, které jsem jako mladší brala za samozřejmost. Jak už jsem zmiňovala v jednom z předchozích článků, letos zůstáváme po dlouhé době na Vánoce v Česku, navíc nově žijeme v bytě s pečící troubou, a tak si můžeme vytvořit své vlastní Vánoce a objevit nové tradice. 😊 Snažím se to všechno udělat co nejkrásnější, aby přítel, který kvůli aktuální situaci na Vánoce neuvidí svou rodinu, nesmutněl a měl opravdu šťastné a veselé! Rozhodla jsem se tedy, že potěším to dítě, které se uvnitř něj ukrývá, a překvapím ho zdobením perníčků, na kterém se určitě vyřádí - věděla jsem, že já pro změnu zapláču, protože výsledek bude všechno, jen ne dokonalý a perfektní 😊 😊 😊. Přeci jen žil několik měsíců v Pardubicích, tak uvidíme, co se tam naučil!

V pátek jsem zadělala těsto na perníčky a v sobotu se peklo a zdobilo.

Musím ale říct, že boj více než překvapil. Očekávala jsem, že stejně tak jako klasické dítě i on nazdobí perníček, dva, maximálně tři a pak už se bude vztekat, že ho to nebaví. Kdepak! Poctivě zdobil celou dobu. Sice mu to trvalo desetkrát tolik, ale uznávám, že to za to rozhodně stálo. Originálnější perníčky jsem totiž v životě neviděla. Občas bych ráda nahlédla do té jeho vlasaté hlavy a zjistila, co se mu tam všechno děje a jaké blázniviny se mu tam honí. Ze srdce udělat panáčka a na vršek stromu použít rozbitou lentilku, jakože tam sedí duch, to by mě tedy rozhodně nenapadlo! 

První obrázek je můj trapný výtvor. Takové to klasické dodržování pravidel jakože srdce je srdce a jediné porušení, kterého jsem se dopustila, je vytvoření sněhové vločky z tvaru hvězdy. To jsem se hodně odvázala 😊 😊 😊. Co udělá boj? Vždyť srdce je vzhůru nohama geniálním panáčkem. Nenechte se zmást, to dole nemá být zadek, ale nožičky! Jeho hvězdu prý nemám raději komentovat, takže ji elegantně přeskočíme. Pojďme se však pozastavit u originálních stromů. Cituji autora: "Vrchní dílo vlevo bylo inspirováno představou: pracuji v čínské firmě a jsem placený za to, kolik perníčků ozdobím, takže jednoduchost na prvním místě", kecá, vzhled okopíroval ode mě! Stromek se strašidelnou lentilkou místo hvězdy je pak zobrazením klasického vánočního stromku s hvězdou na vrchu avšak s malým twistem. Lentilka autorovi připomínala obličej a bylo mu líto ji jejím postižením diskvalifikovat ze hry o možnost být na našich perníčcích. Navíc jsem prý používala zelenou, takže musel vymyslet jiný plán. 😊To vlastně koukám sedí i k těm dalším stromečkům. 

Ráda bych opravila to, co jsem řekla na začátku. Tvrdila jsem, že chci potěšit dítě, které se uvnitř něj ukrývá. Ono se neukrývá. Je zcela zřejmé, že u mého přítele věk nehraje roli a že bude navždy dítětem. 

Zde opět můžete na prvním obrázku vidět moje trapné zdobení podle pravidel. Na obrázku druhém už však mluvíme o něčem jiném! Pojďme se podívat na autorův komentář k zelené postavičce. "No, nejdřív jsem udělal obličej. Všiml sem si, že jsem to pokazil, protože to obočí prostě vypadá naštvaně... Všiml jsem si, že ty na svých perníčcích děláš takové knoflíčky, tak jsem se je pokusil napodobit (to budou asi ty 2 linky vedle sebe), pak následovalo dodělání prstů. V tu chvíli jsi prohlásila, jé, to je úplnej Hulk! Tak jsem ti to odkýval, že jo, že to jsem měl přesně v plánu a od té doby jsem jen dodělával další zelené čárky."

No a Hulk vedl k vytvoření tohoto díla, jehož obrázkem vlastně všechno začalo. Dali jsme si soutěž o to, kdo lépe vytvoří Iron-Mana. Samozřejmě jsme si to nemohli ohodnotit sami - já cenila spíš přítelův výtvor a on zase říkal, že to mám hezčí já, prostě láska! 😊 Tak jsem oba výtvory vyfotila, hodila to k sobě na instagram a nestačila jsem se divit! Takovou aktivitu jsem na svém profilu nikdy neměla! Svůj instagram mám spíše jen ke sdílení vtípečků, které mi pak přátelé ocení až když se potkáme. Málokdo mi napíše, že se fakt pobavil, nebo se účastní ankety! 😊 Pro přítelovu smůlu jsem vyhrála na plné čáře - volejme třikrát hurá! Vy však můžete posoudit sami! V mém srdci je totiž stále vítězem utečenec z Pardubic a těch 9 lidí, kteří pro něj na instagramu  hlasovali, by semnou určitě souhlasili! 

Soutěž pak pokračovala dál. Já jsem se pokusila vytvořit přítele a on naopak mě. Boj však se svým dílem vítězí na plné čáře, neb vyrobil perníčkový příběh! My dva na procházce držíce nafukovací balón (který jsem sice vytvořila já, ale to není podstatné :D). Autor se pokoušel namítat, že se mi jeho podobizna vůbec nepovedla, protože přece vůbec nenosí červené kalhoty a zelenou šálu a žluté boty... aleeee ehm, já že chodím do města pouze se zlatým řetízkem s přívěskem "M" (ten ale opravdu nosím) ale jinak nahá zakrývajíc své tělo dvěma lentilkama? 😊 😊 😊 JASNĚ! 

No a tím bych dnešní galerii už nejspíše (raději) ukončila. Snad se mi skrze článek podařilo přenést tu ohromnou srandu, kterou jsme v sobotu měli, i k vám! 

Zdobíte také perníčky? A taky se u toho vždycky tak pobavíte? Nejhorší je, jak se to dokonalé dílo, které máte ve své představě, dost často (vždycky) neshoduje s tím, co nakonec vytvoříte. Ale i tak vám doporučuji se do výroby pustit. Těsto je snadné, hotové raz dva, a ta sranda za to opravdu, ale opravdu stojí! A pokud něco vytvoříte, budu moc moc ráda, když se o svůj výtvor, ať už dokonalý či dokonale legrační, podělíte! 😊 

Tak se mějte krásně a perníčkování zdar! 

Vaše Míša